Posadzki anhydrytowe - wylewki anhydrytowe Zawiercie

Wylewki anhydrytowe cieszą się obecnie ogromnym zainteresowaniem. Stanowią doskonałą alternatywę dla posadzki cementowej czy betonowej. Czym jest jastrych anhydrytowy? Ile kosztuje? Jak wykonać wylewkę samopoziomującą? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Wylewki anhydrytowe o dobrych właściwościach

Wylewka anhydrytowa to podkład podłogowy z siarczanem wapnia w składzie. Metr kwadratowy posadzki samopoziomującej o grubości 5 cm waży ok. 100 kg. Jastrych wyróżnia się płynną konsystencją, wysokim współczynnikiem przewodzenia ciepła, właściwościami samorozpływającymi oraz ponadprzeciętną wytrzymałością. Posadzka tego rodzaju jest odporna na zginanie i odkształcenia. Świetnie sprawdzi się na ogrzewaniu podłogowym.

Jak wykonać posadzkę anhydrytową?

Przede wszystkim należy starannie oczyścić podłoże z wszelkich zanieczyszczeń (można użyć do tego odkurzacza) i zabezpieczyć metalowe elementy antykorozyjnie. Na tak przygotowanej powierzchni układa się folię hydroizolacyjną, termoizolację, folię odblaskową, następnie instalację grzewczą i niezawodną wylewkę samopoziomującą Thermo-Floor. Dzięki swym właściwościom łatwo się rozprowadzi nawet w bardzo dużym wnętrzu.

Jaką grubość posadzki wybrać? Oto zalecenia:

  • wylewka anhydrytowa pływająca - minimum 35 mm
  • wylewka anhydrytowa na ogrzewanie podłogowe – 45 mm
  • wylewka anhydrytowa zespolona – 20 mm
  • posadzka na warstwie rozdzielczej – 30 mm

Ile schnie wylewka anhydrytowa?

Zdecydowanie krócej niż posadzka cementowa. Ważne jest jednak przestrzeganie kilku zasad:

nie należy chodzić po jastrychu przez pierwsze dwie doby od wykonania wylewki
przez pierwsze pięć dni nie powinno się posadzki obciążać
należy wietrzyć pomieszczenie i utrzymywać w nim optymalną temperaturę
w piątym dniu przeprowadza się tzw. wygrzewanie wylewki, czyli stopniowe podnoszenie temperatury powietrza w celu zredukowania wilgotności posadzki (w przypadku ogrzewania podłogowego wilgotność nie może przekraczać 0,3%; a bez podłogówki – 0,5%) - dopiero wtedy można rozpocząć wykonywanie okładziny podłogowej.

Jak posadzka to tylko z Thermo-Floor - przewodnictwo cieplne wylewki

Samorozpływająca posadzka anhydrytowa Thermo-Floor to specjalna kombinacja wysokiej jakości materiałów poddawanych komputerowemu mieszaniu. Posiada znakomite parametry przewodzenia ciepła, co znacząco skraca czas nagrzewania domu z ogrzewaniem podłogowym. Dzięki płynnej konsystencji prace przebiegają szybko i sprawnie. Jastrych Thermo-Floor ułatwia osiąganie pożądanych parametrów grzewczych w krótkim czasie. Do tego dochodzi zredukowana grubość posadzki w porównaniu do wylewek cementowych.

Dużą zaletą jastrychu Thermo-Floor jest to, że wylewka (w odróżnieniu od posadzki cementowej) nie wymaga zbrojenia. Minusem tego rozwiązania będzie natomiast znikoma odporność na wilgoć. W związku z tym w pomieszczeniach, gdzie występuje duża wilgotność konieczne jest użycie dodatkowej izolacji do zabezpieczenia posadzki.

Wylewki anhydrytowe Zawiercie - skontaktuj się już dziś!

Szukasz doskonałej jakości wylewki w niewygórowanej cenie? Najlepsze posadzki Thermo-Floor w klasach wytrzymałości od C20-f4 do C35-f7 dostępne są w Zawierciu i innych ościennych miastach. Ile kosztuje posadzka anhydrytowa? Cena różni się w zależności od wymiarów podłogi, rodzaju wylewki, klasy wytrzymałości jastrychu, specyfiki wnętrza, czy też grubości posadzki.

Dla przykładu: wylewka anhydrytowa Thermo-Floor C C25F5 oraz Thermo-Floor K C25F5 kosztują od 38,50 do 43,50 zł/m2 (grubość 5 cm). Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą na naszej stronie internetowej. Nasi specjaliści pozostają do Waszej dyspozycji!

Wycena online