Posadzki anhydrytowe - wylewki anhydrytowe Ruda Śląska

Posadzki anhydrytowe znajdują zastosowanie w wielu domach, obiektach komercyjnych czy przemysłowych. Coraz częściej wypierają wylewki cementowe, które są cięższe, wymagają zbrojenia i dłużej schną. Wylewki samopoziomujące jako podkład podłogowy sprawdzają się doskonale. Jakie właściwości posiadają?

Wylewki anhydrytowe - charakterystyka

Posadzki anhydrytowe wyróżnia płynna konsystencja, a co za tym idzie – znakomite właściwości samopoziomujące i samorozpływające. Wylewki tego typu posiadają wysoki współczynnik przewodzenia ciepła. Są odporne na odkształcenia, zginanie czy ściskanie. Doskonale nadają się na ogrzewanie podłogowe.

Jak wykonać wylewkę anhydrytową?

Po dokładnym oczyszczeniu (najlepiej odkurzeniu) całej powierzchni z wszelkich zanieczyszczeń i zabezpieczeniu antykorozyjnie metalowych elementów, na podkład betonowy kładzie się kolejno folię hydroizolacyjną, termoizolację, folię odblaskową, a na niej instalację grzewczą i wylewkę samopoziomującą Thermo-Floor. To świetne rozwiązanie nawet na bardzo dużych powierzchniach.

Na co zwrócić uwagę wybierając posadzkę anhydrytową?

Między innymi na jej grubość, klasę ścieralności, rodzaj materiału. Posadzka samopoziomująca pływająca powinna mieć minimum 35 mm, natomiast wylewka anhydrytowa na ogrzewanie podłogowe – 45 mm. Zalecana grubość wylewki zespolonej to 20 mm, a na warstwie rozdzielczej –30 mm. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że metr kwadratowy posadzki samopoziomującej o grubości 5 cm waży około 100 kg.

Wylewka anhydrytowa - czas schnięcia

Posadzka Thermo-Floor schnie znacznie szybciej niż wylewka cementowa. Trzeba jednak pamiętać o kilku zaleceniach:

  • przez 48 godzin od położenia jastrychu anhydrytowego nie należy po nim chodzić
  • przez pierwsze 5 dni powinniśmy unikać zbytniego obciążania posadzki
  • wskazane jest wietrzenie pomieszczenia i utrzymywanie optymalnej temperatury, która skróci czas schnięcia
  • jeśli posiadamy ogrzewanie podłogowe konieczne jest tzw. wygrzewanie wylewki po 5 dniach od jej wykonania; na czym polega ten proces? Na stopniowym podnoszeniu temperatury i tym samym zmniejszaniu wilgotności wylewki anhydrytowej do poziomu 0,3% (w sytuacji, gdy nie instalowaliśmy ogrzewania podłogowego wystarczy 0,5%)

Jak posadzka to tylko z Thermo-Floor - przewodnictwo cieplne wylewki

Posadzka Thermo-Floor powstaje z najwyższej jakości materiałów dzięki komputerowemu mieszaniu składników. W efekcie posiada doskonałe właściwości, znakomicie przewodzi ciepło skracając czas nagrzewania pomieszczenia z ogrzewaniem podłogowym. Wylewką anhydrytową można śmiało zastąpić posadzkę betonową, jak i cementową. Dzięki wysokiemu stopniowi płynności mieszanki jej rozprowadzenie nie sprawia żadnych trudności.

Co więcej, wylewka anhydrytowa oferowana przez naszą firmę wyróżnia się małą bezwładnością termiczną. Pozwala osiągnąć wysokie parametry grzewcze, obniżając koszt ogrzewania domu (posadzka anhydrytowa umożliwia zastosowanie większej warstwy izolacji termicznej). Z jednej strony wylewka samopoziomująca nie wymaga zbrojenia, z drugiej zaś nie jest odporna na wilgoć. Zatem jeśli chcemy wykonać ją w pomieszczeniu o dużej wilgotności (łazienka, garaż), konieczne jest użycie dodatkowej izolacji posadzki.

Wylewki anhydrytowe w Rudzie Śląskiej - skontaktuj się już dziś!

Prawidłowo wykonana posadzka samopoziomująca to gwarancja najwyższej jakości i trwałości. Oferujemy niezawodne wylewki anhydrytowe Thermo-Floor w klasach wytrzymałości od C20-f4 do C35-f7, dostępne w Rudzie Śląskiej i innych śląskich miastach. Jaki jest koszt takiego rozwiązania? Na cenę wylewki Thermo-Floor wpływają różne czynniki, w tym wielkość podłogi, rodzaj materiału, wysokość posadzki, specyfika wnętrza, klasa wytrzymałości. Za metr kwadratowy wylewki anhydrytowej Thermo-Floor C C25F5 lub Thermo-Floor K C25F5 o grubości 5 cm trzeba zapłacić od 38,50 do 43,50 zł. W celu uzyskania spersonalizowanej wyceny online, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Wycena online