Posadzki anhydrytowe - wylewki anhydrytowe Śląsk

Posadzki anhydrytowe z roku na rok zyskują na popularności. Coraz częściej używa się ich w zastępstwie wylewek cementowych. Czym więc są te cieszące się rosnącym zainteresowaniem wylewki anhydrytowe? Wylewka anhydrytowa to rodzaj podkładu podłogowego na bazie siarczanu wapnia, który może być stosowany wewnątrz obiektów budowlanych.

Posadzki anhydrytowe - wylewki anhydrytowe Chorzów

Rosnąca popularność posadzek anhydrytowych sprawia, że coraz częściej zastępują one tradycyjne wylewki cementowe. Czym zatem są wylewki samopoziomujące i dlaczego warto w nie zainwestować?

Wylewki anhydrytowe o dobrych właściwościach

Wylewki anhydrytowe charakteryzują się szerokim zastosowaniem oraz właściwościami samopoziomującymi i samorozpływającymi. Mają ciekłą konsystencję. Powstają na bazie siarczanu wapnia. Ten rodzaj podkładu podłogowego doskonale przewodzi ciepło, dlatego świetnie sprawdzi się w przypadku ogrzewania podłogowego. Jest odporny na zginanie czy ściskanie.

Jak wykonać wylewkę anhydrytową?

W pierwszej kolejności należy usunąć z podłoża wszelkie zanieczyszczenia, które mogłyby zmniejszyć przyczepność wylewki. Należy więc dokładnie odkurzyć całą powierzchnię, a metalowe elementy zabezpieczyć przed korozją.
Następnie na podkład betonowy kładziemy kolejno folię hydroizolacyjną, termoizolację oraz folię odblaskową. Na tak przygotowanym podłożu można położyć instalację grzewczą, a na nią wylewkę anhydrytową Thermo-Floor. Ogromną zaletą tej wylewki są wspomniane właściwości samopoziomujące. W efekcie można ją stosować nawet w bardzo dużych pomieszczeniach.

Jaką grubość wylewki anhydrytowej wybrać?

To zależy od przeznaczenia posadzki:

  • wylewka anhydrytowa pływająca: minimum 35 mm
  • wylewka anhydrytowa na ogrzewanie podłogowe: 45 mm
  • wylewka anhydrytowa zespolona: 20 mm
  • wylewka na warstwie rozdzielczej: 30 mm

Warto w tym miejscu wspomnieć, że metr kwadratowy wylewki anhydrytowej o grubości 5 cm waży około 100 kg.

Schnięcie wylewki anhydrytowej

Posadzka anhydrytowa schnie znacznie krócej niż wylewka cementowa. Ważne jednak, aby w ciągu dwóch pierwszych dni po niej nie chodzić. Nie należy również obciążać jastrychu anhydrytowego przez pierwsze 5 dni od położenia. Na czas schnięcia wpływ ma wietrzenie pomieszczenia oraz utrzymywanie odpowiedniej temperatury. Jeśli zdecydowaliśmy się na ogrzewanie podłogowe powinniśmy pamiętać o procesie wygrzewania wylewki po upływie 5 dni od jej wykonania. Polega on na stopniowym podnoszeniu temperatury aż do momentu, gdy wilgotność wylewki anhydrytowej obniży się do 0,3%. Natomiast jeśli nie stosujemy ogrzewania podłogowego możemy pokryć posadzkę okładziną już przy wilgotności 0,5%. Dobrze wykonana wylewka anhydrytowa posłuży przez lata zachowując pierwotne właściwości.

Posadzka samopoziomująca Thermo-Floor Chorzów – doskonałe przewodnictwo cieplne

Składniki anhydrytowej posadzki samopoziomującej Thermo-Floor są mieszane przy zastosowaniu nowoczesnej technologii komputerowej. To zapewnia najwyższą jakość i trwałość produktu. Jedną z wielu zalet wylewki samopoziomującej jest to, że posiada ona wysokie parametry przewodzenia ciepła, co skraca czas nagrzewania domu, w którym wykonano ogrzewanie podłogowe, a także zmniejsza koszty takiego ogrzewania. W związku z powyższym chętnie wykorzystuje się ją jako alternatywę dla posadzki betonowej czy cementowej.

Wylewka anhydrytowa Thermo-Floor wyróżnia się małą bezwładnością termiczną, a zmniejszona grubość posadzki anhydrytowej (w porównaniu do wylewek cementowych) umożliwia zastosowanie grubszej warstwy izolacji termicznej. Jakie inne zalety mają posadzki samopoziomujące?

  • płynna konsystencja usprawnia prace związane z wykonaniem wylewki
  • rozwiązanie to nie wymaga zbrojenia (koniecznego w przypadku wylewki cementowej)
  • wykonanie posadzki anhydrytowej jest znacznie szybsze, na co wpływa m.in. krótszy czas schnięcia.

Czy posadzka anhydrytowa ma jakieś minusy?

  • słabą stroną posadzki Thermo-Floor jest mniejsza odporność na wilgoć; nie oznacza to jednak, że nie możemy jej wykonać w łazience czy garażu; wystarczy wówczas użyć dodatkowej izolacji do zabezpieczenia wylewki.

Wylewki anhydrytowe Chorzów - skontaktuj się już dziś!

Wylewka samopoziomująca to doskonała inwestycja, która bez wątpienia się zwróci. Do najlepszych posadzek anhydrytowych Thermo-Floor zaliczają się te w klasach wytrzymałości od C20-f4 do C35-f7. Ile kosztuje wylewka anhydrytowa? Cena posadzki samopoziomującej zależy m.in. od powierzchni podłogi, rodzaju materiału, wysokości jastrychu, klasy wytrzymałości oraz specyfiki pomieszczenia.

Przybliżony koszt wylewki anhydrytowej Thermo-Floor C C25F5 i Thermo-Floor K C25F5 waha się w granicach od 38,50 do 43,50 zł/m2 (przy grubości 5 cm). W celu przedstawienia dokładnej wyceny warto skontaktować się ze specjalistami, którzy chętnie udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania.

Wycena online