Posadzki anhydrytowe - wylewki anhydrytowe Śląsk
Posadzki anhydrytowe z roku na rok zyskują na popularności. Coraz częściej używa się ich w zastępstwie wylewek cementowych. Czym więc są te cieszące się rosnącym zainteresowaniem wylewki anhydrytowe? Wylewka anhydrytowa to rodzaj podkładu podłogowego na bazie siarczanu wapnia, który może być stosowany wewnątrz obiektów budowlanych.
Wylewki anhydrytowe o dobrych właściwościach
Wylewki anhydrytowe charakteryzuje ciekła konsystencja, właściwości samopoziomujące i samorozpływające, wysoki współczynnik przewodzenia ciepła, a także wytrzymałość na ściskanie i zginanie. Wylewki anhydrytowe są idealnym rozwiązaniem w przypadku ogrzewania podłogowego oraz świetną alternatywą wylewek cementowych. Jak wykonać wylewki anhydrytowe? Przede wszystkim z podłoża pod wylewkę anhydrytową muszą być usunięte wszystkie zanieczyszczenia, które mogłyby zmniejszyć przyczepność. Posadzki anhydrytowe najlepiej kłaść na odkurzonej powierzchni. Przed położeniem wylewki anhydrytowej wszystkie elementy metalowe należy zabezpieczyć antykorozyjnie. Na podkład betonowy kładziemy folię hydroizolacyjną, następnie termoizolację, folię odblaskową, instalację grzewczą oraz wylewkę anhydrytową Thermo-Floor. Wylewka anhydrytowa jest samopoziomująca, dzięki czemu nie musimy się trudzić, pokrywając nią nawet duże pomieszczenia. To znacząco skraca czas wykonania posadzki. Grubość wylewki anhydrytowej zależy od zastosowania. Wylewka anhydrytowa pływająca powinna mieć minimum 35 mm, wylewka anhydrytowa na ogrzewanie podłogowe – 45 mm, wylewka anhydrytowa zespolona – 20 mm, natomiast na warstwie rozdzielczej –30 mm. Metr kwadratowy wylewki anhydrytowej o grubości 5 cm waży około 100 kg.
Wylewka anhydrytowa, jak każda wylewka, musi schnąć. Najważniejsze jest, by w pierwszych 48 godzinach od położenia jastrychu anhydrytowego nie chodzić po nim, a przez pierwsze 5 dni nie obciążać go. Zaleca się wietrzenie pomieszczenia oraz utrzymywanie odpowiedniej temperatury. W przypadku ogrzewania podłogowego w piątej dobie od wykonania wylewki anhydrytowej konieczne jest tzw. wygrzewanie wylewki. Polega ono na odpowiednim podnoszeniu temperatury aż do zminimalizowania wilgotności wylewki anhydrytowej do 0,3%. Posadzka anhydrytowa bez ogrzewania podłogowego może zostać pokrywana okładziną już przy wilgotności 0,5%. Odpowiednio wykonana wylewka anhydrytowa zachowa swoje właściwości na długie lata.
Jak posadzka to tylko z Thermo-Floor - przewodnictwo cieplne wylewki
Samopoziomująca anhydrytowa posadzka Thermo-Floor dzięki komputerowemu mieszaniu składników gwarantuje najwyższą jakość. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wysokie parametry przewodzenia ciepła w przypadku wylewek anhydrytowych. To znacznie skraca czas nagrzewania domu z ogrzewaniem podłogowym. Wylewka anhydrytowa samopoziomująca stanowi alternatywę zarówno wylewki cementowej, jak i betonowej. Płynna konsystencja ułatwia wykonanie wylewki. Wylewka anhydrytowa Thermo-Floor charakteryzuje się małą bezwładnością termiczną, co pozwala w szybkim czasie osiągnąć pożądane parametry grzewcze, dzięki czemu koszt ogrzewania podłogowego jest niższy. Z kolei zmniejszona grubość wylewek anhydrytowych w stosunku do wylewek cementowych pozwala na zastosowanie większej warstwy izolacji termicznej. Wylewki anhydrytowe nie wymagają zbrojenia, które jest konieczne w przypadku wylewki cementowej. Słabszym punktem wylewki anhydrytowej jest natomiast brak odporności na wilgoć. Użycie wylewki anhydrytowej w pomieszczeniach, gdzie mamy zwiększoną wilgoć, tj. łazienka czy garaż, wymaga użycia dodatkowej izolacji do zabezpieczenia wylewki.
Wylewki anhydrytowe na Śląsku - skontaktuj się już dziś!
Najlepsze posadzki anhydrytowe Thermo-Floor w klasach wytrzymałości od C20-f4 do C35-f7 dostępne na całym Śląsku są inwestycją, która z całą pewnością się zwróci. Ile kosztuje posadzka anhydrytowa? Cena zależy przede wszystkim od powierzchni podłogi, a także rodzaju materiału, klasy wytrzymałości, wysokości jastrychu oraz specyfikacji pomieszczenia. Wylewka anhydrytowa Thermo-Floor C C25F5 oraz Thermo-Floor K C25F5 dostępne są w cenie około od 38,50 do 43,50 zł/m2 posadzki o grubości 5 cm. Warto jednak skontaktować się po dokładną, personalizowaną wycenę online.