Anhydrytowa wylewka samopoziomująca - dlaczego warto?

Wraz z powstawaniem nowych technologii, nowych systemów i nowych rozwiązań mamy coraz więcej możliwości. Razem z możliwościami często pojawiają się problemy z wyborem. Co będzie najlepsze, gdzie szukać najtańszej usługi, wybrać małą firmę czy dużego przedsiębiorcę do wykonania usługi? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na wszystkie pytania, nawet opierając się tylko o wybór podkładu podłogowego.

Częstymi pytaniami od naszych klientów są, czy wylewka anhydrytowa się sprawdza, czy nie ma z nią problemów, czy nie pęka i jak się zachowuje po latach. Aby na nie odpowiedzieć, wystarczy spojrzeć na statystyki. Wylewki anhydrytowe w porównaniu do tradycyjnych podkładów cementowych są stosunkowo nowe na rynku. Jednak w wielu sytuacjach wykonuje się właśnie ten rodzaj jastrychu, który charakteryzuje się wieloma zaletami i ma znaczną przewagę nad tradycyjnymi wylewkami posadzkowymi.

Ten rodzaj wylewek ma kilka ogromnych plusów. Pierwszym z nich jest idealnie gładka i wypoziomowana powierzchnia. Kolejną rzeczą nie bez znaczenia jest szybki czas schnięcia. Ponadto przy anhydrycie nie ma problemów z dylatacją oraz ostatecznym ciężarem wylewki. Dodatkowo jest to jeden z najlepszych systemów pod ogrzewania podłogowe, które sprawi, że wylewka będzie dużo trwalsza.

Ogrzewanie podłogowe i posadzka anhydrytowa to doskonałe połączenie

Nawiązując do ostatniego zdania z poprzedniego akapitu, które mówi, że posadzki anhydrytowe będą trwalsze, jeśli wykorzystamy ogrzewanie podłogowe, to jest to stuprocentowa prawda. Anhydryt jest preferowanym i w zasadzie najlepszym rozwiązaniem do pomieszczeń, w których nie ma wilgoci. Ten materiał jest wyjątkowo trwały i odporny, nie pęka i nie łuszczy się, dopóki jest suchy. Ogrzewanie podłogowe sprawi, że posadzka cały czas będzie osuszana, w efekcie czego zawsze pozostanie nieskazitelna. Oczywiście warto dmuchać na zimne i pomieszczenia takie, jak kuchnie czy łazienki należy zabezpieczyć izolacją przeciwwilgociową.

Kolejnym plusem stosowania anhydrytu do ogrzewania podłogowego jest to, że ten rodzaj wylewki charakteryzuje się wysokim współczynnikiem przenikania ciepła, który jest nawet o połowę lepszy niż w przypadku tradycyjnej wylewki cementowej. Co nam to daje? Dużo lepszy i szybciej osiągalny komfort cieplny. Przy zastosowaniu wylewki anhydrytowej dwa razy szybciej uzyskasz odpowiednią temperaturę wnętrza niż w przypadku tradycyjnych wylewek. Efektem są dużo niższe rachunki za ogrzewanie. Lepsze przenikanie to mniejsze straty ciepła, co równa się z niższymi kosztami ogrzewania, a także kosztami eksploatacyjnymi systemów grzewczych opartych na tradycyjnych kotłach oraz pompach ciepła.

Dzięki ciekłej konsystencji anhydrytu instalacja ogrzewania podłogowego jest idealnie i szczelnie oblana, czego efektem jest brak pustek powietrznych, co jeszcze bardziej przekłada się na oszczędność energii, a tym samym oszczędności na Twoim koncie.

Wylewka na ogrzewanie podłogowe to nasza specjalność

Płynna wylewka samopoziomująca jest naszą specjalnością. Dlaczego wybraliśmy akurat ten rodzaj wylewek jako główną usługę naszej firmy? Przede wszystkim znamy wszystkie zalety tego rozwiązania, przez lata sami użytkowaliśmy go w swoich domach i wykonywaliśmy jastrych tego typu u naszych klientów. Przez ten czas zebraliśmy wiele pozytywnych opinii, które utwierdziły nas w słuszności stosowania wylewek anhydrytowych.

W zależności od potrzeby możemy zaoferować wylewki anhydrytowe w różnych klasach wytrzymałości. Zaczynając od C20-f4, a kończąc na C35-f7.

Posiadamy w pełni przystosowany sprzęt do wylewek anhydrytowych składający się z ciągnika siodłowego, wyposażonego w dwukomorowy silos wraz z mieszalnikiem. Na wyłączność posiadamy wszystkie akcesoria niezbędne do dostarczenia masy anhydrytowej na budowę.

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy? Przede wszystkim ze względu na nasze doświadczenie i specjalizację w tym konkretnym rodzaju wylewek posadzkowych. Kolejną rzeczą, która nas wyróżnia, są komponenty, z których korzystamy podczas mieszania anhydrytu. Nie korzystamy z żadnych niepewnych półproduktów. Sami wybieramy najlepszej składniki, uszlachetniacze oraz sprawdzone plastyfikatory, tak aby zadbać o najlepsze właściwości Twojej posadzki.

Ile schnie wylewka anhydrytowa?

Każdy słyszał, że wylewka anhydrytowa schnie bardzo szybko. Jednak nie jest to jej jedyny plus. Kolejnym atutem jest to, że ten rodzaj jastrychu bardzo szybko się rozprowadza. Nie ma tutaj potrzebny mozolnego równania i zacierania posadzek, rozlana masa anhydrytowa zostaje jedynie wygładzona i rozłożona równomiernie za pomocą stożku do rozprowadzania. Posadzka zwykle gotowa jest do dalszych prac w ciągu jednej doby, a w niektórych przypadkach nawet w kilka godzin.

Jaka jest cena wykonania wylewki anhydrytowej?

Cena wylewki anhydrytowej uzależniona jest od jej wysokości. Przekłada się to bezpośrednio na ilość zużytego materiału na każdy metr kwadratowy posadzki. W przypadku cienkowarstwowej wylewki anhydrytowej ceny zaczynają się od 20 zł za m2 i rosną w zależności od rodzaju klasy wytrzymałości. Wylewki grubowarstwowe to koszt od 25 zł za m2.

Posadzki anhydrytowe samopoziomujące w Katowicach i okolicach - gdzie dojeżdżamy?

Firma Thermo-Floor z Myszkowa obsługuje obszar w zasięgu około 150 km od siedziby. Wykonujemy wylewki anhydrytowe między innymi w Katowicach, Częstochowie, Opolu, Krakowie, Zawierciu, Gliwicach, Bielsko-Białej, Kielcach czy Łodzi. Stosunkowo szeroki zakres usług możemy świadczyć dzięki szerokiej i wyspecjalizowanej kadrze pracowników oraz dzięki profesjonalnemu sprzętowi.

Jeśli jesteś z Łodzi czy Krakowa i uważasz, że u nas będzie droższej przez wzgląd na odległość, to możesz się mylić. Posiadamy swój sprzęt, dzięki czemu nie mamy żadnych kosztów najmu. W ostatecznym rozrachunku koszt dojazdu nie jest wielki, a czas usługi na tyle krótki, że najczęściej wykonuje się go krócej niż w jeden dzień.

Kto pyta, nie błądzi. Złóż zamówienie i przekonaj się, czy będziemy w stanie zrobić dla Ciebie wylewki w cenie, która Ci odpowiada. Dodatkowo pamiętaj, że wybierając naszą firmę, masz gwarancję najwyższej jakości, której próżno szukać u konkurencji.

Wycena online