Wylewki anhydrytowe Częstochowa - wylewka na ogrzewanie podłogowe

Wylewka anhydrytowa, jak sama nazwa wskazuje, powstaje na bazie anhydrytu nazywanego również gipsem bez wody. Ta krystaliczna, niebieskoszara substancja bardzo łatwo wchłania wodę. Takie właściwości powodują zwiększenie jej objętości nawet o 60%. Obecnie anhydryt znajduje zastosowanie w budownictwie przede wszystkim jako wylewki anhydrytowe.

Wylewki anhydrytowe są to wylewki samopoziomujące, które tworzą podkład podłogowy. Wylewki anhydrytowe, poza wspomnianym anhydrytem, będącym spoiwem, składają się z piasku i wody. Efektem tego połączenia jest samopoziomująca wylewka anhydrytowa wykazująca właściwości bardzo dobrego przewodzenia ciepła. W miejsce tradycyjnych wylewek cementowych coraz częściej pojawiają się właśnie wylewki anhydrytowe.

Ogrzewanie podłogowe i posadzka anhydrytowa - połączenie doskonałe

Przede wszystkim odpowiedzmy sobie na pytanie, co to jest posadzka anhydrytowa. Posadzka anhydrytowa to rodzaj podłogi na podkładzie z jastrychu anhydrytowego. Wierzchnia warstwa podłogi może być zbudowana z dowolnego materiału – panel, deski, klepki, płytki czy wykładzina, natomiast pod spodem mamy warstwę podkładu, który stanowi wylewka anhydrytowa.

Jak zrobić posadzkę anhydrytową? Wylewka anhydrytowa jest bardzo prosta w wykonaniu. Płynna konsystencja wylewki anhydrytowej pozwala łatwo rozprowadzić ją na pokrywanej powierzchni. Wylewka anhydrytowa ma właściwości samopoziomujące, co pozwala na uzyskanie odpowiedniej grubości w każdym miejscu, dzięki czemu nasza podłoga będzie równa. Czas schnięcia wylewki anhydrytowej zależy oczywiście od jej grubości i wynosi około 3–4 tygodnie, natomiast w pierwszych, newralgicznych 48 godzinach nie zaleca się obciążania wylewki anhydrytowej, np. chodzenia po niej. Podczas schnięcia wylewki anhydrytowej zaleca się natomiast wietrzenie, co przyspiesza proces schnięcia jastrychu oraz zapobiega pękaniu. Optymalną temperaturą do schnięcia wylewek anhydrytowych jest przedział od 5 do 25 st. C.

Ogrzewanie podłogowe bardzo dobrze współgra z tym rodzajem wylewki. Wylewka anhydrytowa ma doskonałe parametry przewodzenia ciepła, a to bezpośrednio przekłada się na wydajność ogrzewania podłogowego. Jak więc widać, jest to idealne połączenie. Wylewka anhydrytowa zakryje instalację grzewczą i zapewni odpowiednie przewodnictwo cieplne, co podczas użytkowania przełoży się na krótszy czas nagrzewania podłogi, a dzięki temu niższe koszty. Stosowane dawniej wylewki cementowe przysparzały sporo problemów. Wykonanie wylewki cementowej odpowiednio gładkiej oraz równej pochłaniało wiele czasu i pracy, nie zawsze nagradzając pożądanym efektem. Ponadto współczynnik przewodzenia ciepła w tych wylewkach był dość niski, a jest to parametr, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, wykonując ogrzewanie podłogowe. Zupełnie odmienną sytuację obserwujemy w przypadku wylewek anhydrytowych, które są wręcz idealne w przypadku ogrzewania podłogowego. Parametry termoprzewodzące wylewki anhydrytowej są nawet dwukrotnie wyższe niż w przypadku wylewki cementowej.

Thermo-Floor - dlaczego warto nam zaufać?

Żadna budowa, zarówno domu, jak i obiektów biurowych czy handlowych, nie może obejść się bez wykonania wylewek. Warto więc wybrać najlepsze wylewki anhydrytowe, które cechuje największa wytrzymałość. Oferujemy posadzki anhydrytowe Thermo-Floor, będące świetną alternatywą wylewek cementowych. Wylewki anhydrytowe szczególnie dobrze sprawdzają się do ogrzewania podłogowego. Ciekła konsystencja wylewki anhydrytowej powoduje jej łatwe rozprowadzanie na całej powierzchni. Wylewka anhydrytowa jest samopoziomująca, łatwa w wykonaniu, charakteryzuje ją wytrzymałość na ściskanie i zgniatanie oraz dobre przewodnictwo ciepła.

Posadzki anhydrytowe Thermo-Floor to przede wszystkim wieloletnie doświadczenie w postaci setek wykonanych instalacji. Realizacja zleceń Thermo-Floor na terenie Częstochowy oraz całego Śląska jest szybka, a jakość usług gwarantowana. Współpraca z największymi na świecie producentami komponentów, niemieckimi firmami Gyvlon i Knauf, pozwala dopasować wylewkę anhydrytową do potrzeb każdej inwestycji.

Posadzka anhydrytowa - jak wygląda wyliczenie kosztów wylewki?

Posadzki anhydrytowe cieszą się coraz większą popularnością. Świetnie sprawdzają się w domach i biurach, zwłaszcza do ogrzewania podłogowego. Mogą być stosowane również w wielu innych obiektach – wylewkę anhydrytową możemy położyć na poddaszu czy strychu, a gdy zadbamy o prawidłowe zabezpieczenie, również w garażu czy pralni. Ile więc kosztuje wylewka anhydrytowa? Cena wylewki zależy od kilku czynników, a mianowicie od rodzaju materiału oraz klasy wytrzymałości, grubości wylewki, metrażu pomieszczenia oraz jego specyfiki. Wylewka anhydrytowa w pomieszczeniu, które kumuluje wilgoć (łazienka, garaż), będzie wymagała izolacji przeciwwilgociowej, co przełoży się na koszt. Uśredniając cena za m2 wylewki anhydrytowej Thermo-Floor C C25F5 oraz Thermo-Floor K C25F5 wynosi około od 38,50 zł do 43,50 zł przy grubości 5 cm.

Wycena online