Czy wylewka samopoziomująca nadaje się do garażu?

Faktem jest, że wylewka anhydrytowa narażona na długotrwałe działanie wilgoci w takich miejscach jak pralnia, taras czy myjnia samochodowa może stracić swe pierwotne właściwości. Czy sprawdzi się zatem w przydomowym garażu? Już spieszymy z odpowiedzią!

Stabilna posadzka w garażu

Utarło się przekonanie, że jastrych anhydrytowy nie jest najlepszym rozwiązaniem do pomieszczeń „wilgotnych”. Czy to prawda? I tak, i nie. Kluczową rolę w procesie wykonywania tego typu posadzek odgrywa... doświadczona ekipa, posiadająca odpowiednią wiedzę i narzędzia pracy. I rzeczywiście, powierzając wykonanie wylewki anhydrytowej niedoświadczonym osobom powinniśmy mieć na uwadze, że prędzej czy później może dojść do uszkodzenia płyty posadzki, a to będzie generowało dodatkowe koszty. Dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu na znalezienie profesjonalnej firmy, która wykona zadanie z najwyższą precyzją i z użyciem najlepszej jakości materiałów.

Grunt to dobra izolacja

Posadzka anhydrytowa w garażu ma wiele zalet. Ważne jest jednak założenie odpowiednich zabezpieczeń w miejscach szczególnie podatnych na działanie wilgoci. To warunek konieczny, który umożliwia wieloletnie użytkowanie solidnej posadzki bez konieczności przeprowadzania ewentualnych napraw w przyszłości.

Co ciekawe, z badań przeprowadzonych w niemieckim Iphofen wynika, że jastrych anhydrytowy wystawiony na kilkudniowe działanie wody po osuszenia odzyskał swoje właściwości. Zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać posadzkę anhydrytową w łazience, kuchni czy garażu.

Jak zabezpieczyć jastrych anhydrytowy w garażu?

Wykonując wylewkę trzeba przestrzegać ściśle określonych wytycznych. Jastrych anhydrytowy należy starannie zabezpieczyć wykonując izolację przeciwwilgociową. Na szczególną uwagę zasługują miejsca odpływu, kratki ściekowe i drzwi garażowe, przy styku których może zbierać się woda.

Do wykonania izolacji przeciwwilgociowej używa się wysokiej jakości produktów, m.in.:

  • Płynnych uszczelniaczy, folii w płynie, silikonu, fugi, szlamu uszczelniającego
  • Samoprzylepnej taśmy uszczelniającej
  • Cementu, a niekiedy również materiału paraizolacyjnego stosowanego na całej powierzchni posadzki, który dodatkowo chroni podłoże przed pleśnią i grzybami

Dlaczego warto zdecydować się na wylewkę anhydrytową w garażu?

  • Ponieważ posiada właściwości samopoziomujące - jest idealnie równa i gładka
  • Wyróżnia się wytrzymałością, odpornością na pęknięcia, zginanie oraz ściskanie
  • Pozwala zaoszczędzić czas (zarówno położenie wylewki, jak i jej schnięcie trwa znacznie krócej niż w przypadku tradycyjnej wylewki cementowej).

Aby zachować trwałość i nienaganną estetykę posadzki anhydrytowej warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy dysponującej nowoczesnym sprzętem oraz najlepszej jakości materiałem. Firma KIBO oferuje wylewki anhydrytowe w klasach wytrzymałości od C20-f4 do C35-f7. Mają Państwo pytania? Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem.

Wycena online