Wylewki anhydrytowe

Samopoziomujące wylewki anhydrytowe oraz cementowe powstają z najwyższej jakości komponentów, dozowanych elektronicznie za pomocą sterowania komputerowego. Dzięki temu został wyeliminowany błąd ludzki, związany z jakością materiału, a posadzka na każdej budowie i za każdym razem zachowuje parametry zgodne z normą DIN-EN 13813, DIN 18560.

 

Zalety oraz zastosowanie:

 • idealne uzupełnienie podłogowych systemów grzewczych. Jako płynny jastrych zapewnia wymierną oszczędność energii wynikającą z wysokiego współczynnika przenikania ciepła 2,0 [W/(m2K)] oraz ścisłego przylegania masy posadzkowej do rurki grzejnej.
 • możliwość uzyskania niemal idealnie równej i gładkiej powierzchni.
 • grubość całkowita wylewki może być znacząco mniejsza, w stosunku do metod tradycyjnych i wynosi od 2 cm do 5,5 cm.
 • krótki czas realizacji całej inwestycji. W zależności od projektu osiągamy wydajność ponad 1000 m2 dziennie, a wykonanie posadzki w domku jednorodzinnym o powierzchni ok. 150 m2 zajmuje 2 - 3 godziny od chwili przyjazdu.
 • brak odpadów, materiał jest dozowany i mieszany bezpośrednio na budowie, toteż zużywa się go dokładnie tyle ile potrzeba.
 • inwestor jest zwolniony z obowiązków związanych z zamówieniem komponentów do wykonania posadzki, ich transportem i składowaniem.
 • zastosowanie takiej wylewki gwarantuje wysoką wytrzymałość na rozciąganie przy zginaniu. W zależności od wymogów oferujemy: uzyskanie klas wytrzymałości F4, F5. Wspomniane parametry uzyskujmy przy grubości już od 3,5 cm.
 • nie jest potrzebne zbrojenie.
 • płynny jastrych jest produktem samo-rozpływającym i samopoziomującym. Eliminuje to konieczność kosztownych obróbek wykończeniowych, w celu uzyskania gładkiej, równej powierzchni.
 • w dużej mierze można zrezygnować ze szczelin pozornych i dylatacyjnych, co daje możliwość kreatywnego ułożenia glazury.
 • technologia wytwarzania płynnych jastrychów anhydrytowych jest metodą ekologiczną, przyjazną środowisku, a resztki materiału, pył i zużyte opakowania nie będą zmorą na obszarze Państwa inwestycji.

Jastrych anhydrytowy na ogrzewanie podłogowe

ogrzewanie podl2

Ogrzewanie podłogowe jest rozwiązaniem powszechnie stosowanym w budownictwie ze względu na walory estetyczne i ekonomiczne.

 

Mając na uwadze efektywność tego systemu grzewczego, należy przestrzegać kilku zasad. Najważniejszą z nich jest zastosowanie odpowiednich materiałów, by uzyskać podłogę,
która będzie pełniła rolę grzejnika o zakładanych, najwyższych parametrach.

 

Rurki grzejne przykrywa się warstwą wylewki, zwaną jastrychami. Należy pamiętać,
że im warstwa ta będzie miała mniejszy opór przewodzenia i będzie cieńsza,
tym szybciej i więcej przekaże ciepła.

 

Opór przewodzenia ciepła, w metodach tradycyjnych (cementowych) wynika z istnienia pustek powietrznych w masie posadzkowej, spowodowanych nieścisłym doleganiem wylewki do rurek grzejnych.

 

Powszechnie rekomendowane przez specjalistów są jastrychy w płynie,
tak zwane samopoziomujące, których zastosowanie wyklucza powyższe problemy.
Grubość całkowita takiej wylewki może być mniejsza, w stosunku do metod tradycyjnych wynosi 4,5 cm do 5,5 cm.

 

Płynny jastrych anhydrytowy zapewnia wymierną oszczędność energii wynikającą z:

- wysokiego współczynnika przenikania ciepła 2,0 [W/(m2K)],
- ścisłego przylegania masy posadzkowej do rurki grzejnej,
- braku porów i pustek powietrznych, w masie posadzkowej.

 

przekroje

Idealna wylewka na:

- podłogi w budynkach mieszkalnych

- podłogi w budynkach użyteczności publicznej

- na ogrzewanie podłogowe

- na drewniane stropy na podłogi w remontowanych obiektach